תשלומי איזון - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • שירי

  נשלח ע"ישירי 23:40, 13 בספטמבר 2012

  בבניין שלנו מספר טיפוסי דירות ובכלל דירות גדולות שמספר החלקים שלהם ברכוש המשותף כמעט כפול משל האחרות בגלל גודלן. העירייה מאשרת הוספת מרפסות זהה לכל הדירות בגודל 12 מ"ר. בבניית המרפסות נעשה שינוש ברכוש המשותף, ולכן חלק ההרחבה הזהה לכל הדירות, גורם לכך שהדירות הקטנות עושות שימוש ברכוש המשותף באותו יחס של הדירות הגדולות למרות שיש להן הרבה פחות חלקים. האם בעלי הדירות הגדולות זכאים לתשלומי איזון לפי סעיף 71ב (ד) לחוק המקרקעין?

  השב
 • 09:03, 19 בספטמבר 2012

  שלום רב. הוראות החוק קובעות כי נתקבלה החלטה על הרחבה חייב בעל דירה, שדירתו ניתנת להרחבה בשיעור יחסי העולה על חלקו ברכוש המשותף והמבקש להרחיבה, לשלם במועד החלטת ההרחבה, תשלומי איזון לבעל דירה שדירתו אינה ניתנת להרחבה או שההרחבה פחותה מחלקו היחסי ברכוש המשותף.
  נושא האיזון הינו שמאי ויעשה על פי הערכת שמאי.

  תגובה
 • 17:56, 19 בספטמבר 2012

  תודה ושנה טובה וגמר חתימ הטובה!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.