פיצוי בגין ירידת ערך - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אלון

  נשלח ע"יאלון 12:37, 16 בספטמבר 2012

  שלום. בצמוד לשכונת מגורי עומדים להקים שכונה חדשה כולל כביש בין-עירוני.ועד השכונה מתכוון להגיש התנגדות לתכנית שהופקדה ואם ההתנגדות תדחה כולל בבתי משפט בכוונת הוועד להגיש בעתיד, תביעת פיצוי בגין ירידת ערך. מדובר בשני הליכים נפרדים.כעת תושבי האיזור מתארגנים להגשת התנגדות.לשם כך נאספים כספים וכבר ברור שבהמשך התושבים יתבקשו לשלם סכומים נוספים לאחר דחיית ההתנגדות ופניה לבית משפט.אני ותושבים אחרים לא רואים סיכויי הצלחה.הוועד טוען שמי שלא משתתף בתשלומי ההוצאות להגשת ההתנגדות,לא יתאפשר לו להצטרף להגשת התביעה הקולקטיבית לפיצוי ירידת ערך שתוגש כנראה בעתיד.האם הוועד יוכל לחסום תושבים מלהצטרף בעתיד לתביעה הקולקטיבית או שהוא משתמש בטיעון זה כדי לשכנע לשלם כעת להתנגדות גם את מי שחושב שאין סיכוי ממשי לכך.תודה מראש ושנה טובה,אלון

  השב
 • 09:06, 19 בספטמבר 2012

  שלום רב. כל מי שרשאי להגיש תביעה בעילה של ירידת ערך יכול לעשות כן. ייתכן שכוונת הוועד היא שהתביעה לא תהיה ביחד עם האחרים ששילמו ופעלו במשותף וזו לכאורה זכותם אך אין בכך בכדי למנוע הגשת תביעה נפרדת.

  תגובה
 • 23:58, 19 בספטמבר 2012

  גם אם התביעה על ירידת ערך תוגש בעוד מס' שנים
  ניתן לחסום מהצטרפות לתביעה הקולקטיבית את מי שכיום לא השתתף בהוצאות הגשת ההתנגדות?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.