תשלום שכירות וחשבונות - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • תמי

  נשלח ע"יתמי 11:35, 7 באוקטובר 2012

  אני משכירה דירה לזוג מחודש פברואר 2012. שני בני הזוג חתומים על החוזה ולא חצי חצי. זהו חוזה שכירות בלתי מוגנת שהורד מהאינטרנט. כשחתמו על החוזה הם הפקידו בידי 12 צ'קים של שכ"ד, מחשבונו של הבחור. לפני כחודש הם נפרדו והחליטו לעזוב. הם מצאו שוכרים במקומם שנכנסים ב-1.11.2012. נותר להם לשלם על אוקטובר - שכ"ד וחשבונות. כיוון שהם מסוכסכים ביניהם גם כספית, הבחור אמר שהוא מוכן לשלם לי מזומן את החצי שלו בשכ"ד ושאני אגבה את השאר מהבחורה. אני אמרתי שזה לא מקובל עלי ולא מענייני הסכסוך ביניהם. עליהם לשלם את מה שחייבים ושיתעסקו בתביעות ביניהם. השאלה היא מה הן זכויותי כבעלת הדירה? האם יש לי עילה לתבוע במידה והם לא משלמים? מה הדרך הנכונה ביותר לנהוג במקרה כזה? (אני חדשה בעניין...)

  השב
 • 16:33, 14 באוקטובר 2012

  שלום רב.

  חוק החוזים קובע כי שנים שחייבים יחד ולחוד, רשאי הנושה לדרוש את קיום החיוב, כולו או מקצתו, משניהם כאחד, או מכל אחד מהם בנפרד, ובלבד שלא ייפרע יותר מן המגיע לו.
  בהקשר לעניינך, מוצע לפנות לשוכרים וככל שיש בטחונות (ערבים) גם לערבים. אם ניתן להפרע רק מאחר מהשוכרים באפשרותך לעשות כן והוא יאלץ לגבות את התשלום ששילם לכאורה ביתר משותפתו.
  כל האמור לעיל מותנה בכך שאין הגבלה בהיקף החבות בגוף הסכם השכירות שלך.

  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.