שאלה בחלוקת הנטל - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אילנה

  נשלח ע"יאילנה 09:28, 12 בנובמבר 2012

  שלום רב שאלה עקרונית אנחנו בניין משותף ומשלמים ועד בית לפי שטח הדירה כבר 25 שנה לאחרונה באספת דיירים הוחלט על שיפוצים שונים כגון כניסה,אינטרקום ועוד ,במסגרת פרויקט ואיסוף כספים מעבר לתשלומים השותפים של ועד הבית. אין לנו פרוטוקול מסודר שמסדיר את התשלומים השונים של הדיירים אלא כאמור משלמים לפי שטח הדירה שאלות 1) האם המחירים שבהצעות שקיבלנו השתתפות הדיירים גם היא לפי היחס של שטח הדירה (לא החלטנו אחרת אף פעם ואין פרוטוקול מסודר) מה קובע החוק בנידון. 2) אם רוצים לשנות את היחס הזה איזה רוב של דיירים צריך או רק 100% של הדיירים יכול לשנות מה אומר החוק תודה

  השב
 • 18:38, 13 בנובמבר 2012

  שלום רב. החוק קובע כי בעל דירה חייב להשתתף בהוצאות הדרושות להחזקתו התקינה ולניהולו של הרכוש המשותף ולהבטחת השירותים המחוייבים על פי דין או המקובלים על פי הנוהג, לפי יחס שטח רצפת דירתו אל שטח הרצפה של כל הדירות שבבית המשותף, זולת אם נקבע בתקנון שיעור השתתפות אחר.
  שינוי התקנון יכול שיעשה ע"י ברוב של בעלי הדירות ששני שלישים של הרכוש המשותף צמודים לדירותיהם, אולם אין לקבוע או לשנות בתקנון זכויות של בעלי דירות או להטיל עליהם חובות או תשלומים מסוג או בשיעור שלא פורשו בחוק זה אלא בהסכמתם

  תגובה
 • 14:42, 15 בנובמבר 2012

  שלום
  בבניין שלנו יש דירת גג שכוללת מירפסת
  האם שטח הריצפה כולל גם את השטח של ריצפת המירפסת או רק חדרים לצורך תשלומי וועד
  תודה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.