רכישת דירה שעדיין לא עברה על שם המוכרים - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יניב

  נשלח ע"ייניב 10:16, 14 בנובמבר 2012

  שלום רב, אני מעוניין לרכוש דריה, אך ישנה בעיה כלשהי. המוכרים הינם 4 אחים שירשו את הנכס מאביהם ואמם שנפטרו. חצי מהדירה רשומה על שם אח אחד והחצי השני אמור להרשם על שם שאר האחים וכרגע רשום על שם האב. היורשים עדיין לא התחילו בתהליך של קבלת צו ירושה על מנת לרשום את חצי הדירה על שמם. מחיר הדירה 1,000,000 ש"ח והמוכרים מוכנים להשאיר בנאמנות סך של 300,000 ש"ח עד שהדירה תעבור על שמנו. האם זו עסקה מסוכנת מדי? כמו כן, האם ניתן לרשום הערת אזהרה רק על מחצית מהדירה שכבכר רשומה על שם האח? תודה

  השב
 • 18:00, 15 בנובמבר 2012

  שלום רב. לפני שנכנסים לעסקה מסוג זה יש לבחון היטב את זכאות המוכרים להרשם כבעלים.רצוי להעזר בעו"ד שיבדוק ויבחן את העסקה בטרם חתימה. למותר לציין כי גם אם גורם כלשהו אמור לכאורה להרשם כיורש המציאות לפעמים מלמדת אותנו כי יש התנגדויות לצוואה וכיוצ"ב שעלולים לסקל את העניין.

  אין מניעה לרשום הע"א על מחצית הזכויות אולם לאור האמור לעיל השאלה האם זה מספק.

  אני חוזר וממליץ לבחון היטב את העסקה בעזרת עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.