הפרשי ארנונה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 20:50, 13 בדצמבר 2012

  שלום רב, אתמול נשלחו שני חיובים על שני נכסים בבעלותי בנושא הפרשי מדידה. העירייה טוענת כי הבית שברשותי אינו במ"ר שנטען (עשרים שנה אחורה) וכי גודלו נמצא גדול יותר במדידה שבוצעה לאחרונה ע"י מודדים מטעם העירייה. לכן קיבלתי קנס על הפרשים ארנונה שאני צריך לשלם, כנראה רק על השנה האחרונה. עפ"י אישורי הבנייה שברשותי יש לי אישורים על כל הבנייה שביצעתי ולא בוצע שינוי בהיבט הבנייה מאז האישור האחרון. שתי שאלות: 1. האם אני נדרש לשלם את ההפרשים שנשלחו לי ע"י העירייה או להגיש ערר בטענה כי הרישומים שניתנו על ידינו היו אמיתיים וכי הטעות היא פקידותית בעירייה? 2. האם כדאי להגיש ערר על המ"ר שהעירייה טוענת במידה ואני רואה הבדלים בין תוכניות הבנייה למדידות שהעירייה שלחה לנו?

  השב
 • 17:57, 19 בדצמבר 2012

  שלום רב.

  באפשרותך להשיג על קביעות השטח וכן לעתור כנגד החיוב הרטרואקטיבי. כבר נפסק בפסיקה כי לרוב חיוב ארנונה רטרואקטיבי אינו בתוקף, אלא אם היו טעמים כבדי משקל ככל שלא נמצא פגם בהתנהלות הנישום שיצדיק חיוב רטרואקטיבי חריג.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.