הערכת שמאי - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 13:20, 9 בינואר 2013

  מה תוקפה של שמאות מכרעת, שניתנה לגבי היטל השבחה שנדרש מבעליה של חלקה מסוימת בגין תכנית מסוימת, לגבי חלקה אחרת בתחום אותה תכנית ? האם הועדה המקומית לתו"ב שהיתה צד לשמאות המכרעת הנ"ל יכולה להתנער מההכרעה שכבר ניתנה ולדרוש מבעליה של החלקה האחרת, שבה חלה בדיוק אותה תכנית (ולצורך העניין – לא תכניות נוספות/אחרות), בגין ההשבחה מכוח אותה תכנית, יותר מכפי שהוכרע בשמאות המכרעת הנ"ל (באופן יחסי כמובן לחלקה האחרת - שטחה וכו') ? במילים אחרות – האם יש לשמאות מכרעת תוקף מחייב כלפי הועדה המקומית שהיתה צד לדיון בה בבוא אותה ועדה להתדיין אל מול בעלי חלקות אחרות בתחום אותה תכנית ? ואם לא תוקף מחייב לחלוטין – האם יש לאותה שמאות מכרעת משקל מסוים שכשלעצמו מחייב את הועדה המקומית ?

  השב
 • 18:49, 15 בינואר 2013

  מוצע לכם לפנות לפורום תכנון ובניה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.