מס שבח במכירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • רפי

  נשלח ע"ירפי 08:04, 19 בפברואר 2013

  מכרתי בית והגשתי בקשה לפטור ממס שבח בשל דירה מזכה (לא בטוח שאקבל פטור זה מגרש די גדול). במידה ולא אקבל פטור (סביר שכך יהיה ), האם אוכל במסגרת השגה שאגיש לטעון להוצאות שיש לי ושמוכרות לצרכי מס שבח? אם לא בהשגה, מתי אוכל לטעון להוצאות אלה?

  השב
 • 16:36, 19 בפברואר 2013

  שלום רב. כעקרון החוק מגדיר כי על הנישום להגיש בתוך 40 ימים בין שומה הכוללת בין היתר את הניכויים והתוספות שהוא תובע לעניין חישוב השבח. ככל שתוצא שומה לפי מיטב השפיטה רשאי הנישום להשיג עליה ולטעון את טענותיו. כמו כן ככל שיש עובדות חדשות המשפיעות על השומה ניתן להגיש בתוך 4 שנים ובכפוף לקיום התנאים הקבועים בחוק בקשה לתיקון שומה. לאחר שאמרנו כל זאת עליך להתייעץ עם עוה"ד שטיפל לך בעסקה ודיווח עליה לרשויות המס בשמך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.