אי-יכולת לעמוד בתשלומי ועד בית - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אורן

  נשלח ע"יאורן 14:12, 19 במרץ 2013

  שלום אמי מתגוררת לבדה בבנין בו כ-35 משפחות. בשנה האחרונה הועלה הסכום לתשלום וועד-בית ל 540 שקלים לחודש, ללא כוונה להפחיתו בעתיד. אמי מתקיימת מקצבת זקנה ומרנטה מגרמניה, ואין באפשרותה לשלם סכום זה. מה עליה לעשות? כיצד תוכל להתגונן במיקרה של תביעה מצד הדיירים? (אציין עוד שמשפחתי התגוררה בבניין מזה 30 שנה, ורק בשנים האחרונות אמי מתגוררת בדירה לבדה. כמן כן, מעולם לא היה סכום הוועד גבוה עד כדי כך). תודה אורן

  השב
 • 13:26, 21 במרץ 2013

  האם התקיימה אסיפת דיירים חוקית שאישרה העלאת דמי הועד? עבור מה גובים כל כך הרבה? בקשי פרוט מגזבר הועד. אם לא :
  1.לא הודיעו על כינוס אסיפה כחוק
  2. האסיפה התנהלה כחוק
  3. הועד מכהן כחוק
  4. הצעה להגדיל את התשלום הובאה בהודעה על אסיפה
  5. היתה החלטה באסיפה.
  6. היה רוב באסיפה.

  תגובה
 • 10:34, 10 באפריל 2013

  שלום רב. יש לבדוק את חוקיות ההחלטה. כעקרון תקנון הבית המשותף הוא שמגדיר את החיוב היחסי בהוצאות. בהעדר תקנון מוסכם חל התקנון המצוי הקובע כי בעל דירה חייב להשתתף בהוצאות הדרושות להחזקתו התקינה ולניהולו של הרכוש המשותף ולהבטחת השירותים המחוייבים על פי דין או המקובלים על פי הנוהג, לפי יחס שטח רצפת דירתו אל שטח הרצפה של כל הדירות שבבית המשותף.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.