תשלום ועד בית - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 10:41, 7 באפריל 2013

  אנו גרים בבנין חדש בן 80 דירות. בתחילה שילמו ועד בית לפי מס' חדרים. לאחרונה נערכה הצבעה בה בקשו לשנות את שיטת התשלום לפי מטראז'. כיום מנסים לשנות את שיטת התשלום לפי מפתח אחר? מה היה הרוב הדרוש לשינוי שיטת התשלום מחדרים למטראז'? מהו כעת הרוב הדרוש לשינוי שיטת התשלום ממטראז' למפתח תשלום אחר?

  השב
 • 18:25, 8 באפריל 2013

  שלום רב. כעקרון נושא חלוקת הנטל אמור להיות מוסדר בתקנון של הבית המשותף. בהעדר תקנון החוק קובע כי בעל דירה חייב להשתתף בהוצאות הדרושות להחזקתו התקינה ולניהולו של הרכוש המשותף ולהבטחת השירותים המחוייבים על פי דין או המקובלים על פי הנוהג, לפי יחס שטח רצפת דירתו אל שטח הרצפה של כל הדירות שבבית המשותף.
  עוד קובע החוק כי בעלי הדירות רשאים לערוך תקנון ולשנות את הוראותיו ברוב של בעלי הדירות ששני שלישים של הרכוש המשותף צמודים לדירותיהם, אולם אין לקבוע או לשנות בתקנון זכויות של בעלי דירות או להטיל עליהם חובות או תשלומים מסוג או בשיעור שלא פורשו בחוק המקרקעין אלא בהסכמתם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.