בקשה לבנית פנטהוז - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אני

  נשלח ע"יאני 17:54, 5 במאי 2013

  שלום רב. אני גר בקומה עליונה, כאשר בתקנון-הבנין נאמר שהגג שייך לי פרטי, ושיש לי זכות לבנות עליו ככל העולה על רוחי ללא צורך בהסכמת השכנים. השאלה שלי: אני מעוניין להגיש לעיריה בקשה לבניית פנטאוז. האם צריך לשם כך את הסכמת השכנים או שלאור זכויותיי בתקנון לא צריך הסכמת שכנים?

  השב
 • 11:36, 6 במאי 2013


  אבקש להוסיף עוד 2 פרטים חשובים:
  ובכן: א. יש לי את התשריט המצורף לטאבו ולתקנון. הגג כולו שלי פרטי.
  ב. כך נאמר בתקנון ביחס לגג:
  "השטח הצמוד ע"פ סעיפים....יהיה בשימושו ובהחזקתו של בעל חלקת משנה..., ובדרך בעלים לרבות גישה חופשית, ויהיה זכאי לעשות על חשבונו את כל הפעולות הבאות, כולן או מקצתן, מדי פעם בפעם מבלי שיהיה זקוק לקבל הסכמתם או רשותם של בעלי הדירות האחרות, ויהיה רשאי בשטח הצמוד:
  1. לבנות על שטח ההצמדה כולו או על כל חלק ממנו בכל צורה ואופן כבכל חלק סגור, ולהתקין דלתות \או חלונות, לבצע שינויים או תיקונים בו ו\או להרוס, לבנות מחדש, לשפץ, הכל ללא כל הגבלה.
  2. לבקש את תיקון הצו אם יהיה צורך בכך בתום העבודות באופן שהצו המתוקן ישקף את המצב שלאחר העבודות ולחתום על כל בקשה או מסמך בקשר לכך. ומבלי להזדקק להסכמת ו\או לחתימת יתר הבעלים ו\או לתת הודעה לדיירים על הגשת הבקשה, ואם יש צורך במתן הסכמה כזאת, הרי היא ניתנת בזה מראש ע"י חתימה על תקנון זה."

  אם כן, לאור הנוסח הנ"ל, אני שואל: האם אני יכול להגיש בקשה לפנטאוז ללא השכנים? והאם לדיירים יש זכות להתנגד?
  תודה!

  תגובה
 • 16:17, 7 במאי 2013

  שלום רב. על מנת לבנות על הגג לא די בכך שהגג הוצמד לדירה אלא יש לבחון מי בעל זכויות הבנייה על הגג. כעקרון, ככל שגם זכויות אלא ניתנו בתקנון ואף נרשם שהסכמת הדיירים ניתנת מראש הרי שלכאורה באפשרות בעל הזכויות לנצלן ככל שהתכניות מאפשרות זאת. אין באמור בכדי כל צד שמרגיש נפגע להתנגד לתכניות ככל שניתן על פי הדין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.