תקפות שטר מכר הנחתם ע"י עו"ד ללא הימצאות ייפוי כח קונסולרי - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יורם

  נשלח ע"ייורם 11:04, 26 במאי 2013

  האם שטר מכר שנחתם ע"י עו"ד מטעם המוכר (המוכר נמצא בחו"ל ב 40 שנה האחרונות), הינו תקף ללא הימצאות ייפוי כח קונסולרי (קיים יפויי כח רגיל בפקס בלבד)? בנוסף האם החוזה תקף באם לא הופקדה המקדמה בחשבון הנאמנות של עו"ד? תודה

  השב
 • 11:48, 26 במאי 2013

  שלום רב. לצורך העברת זכויות דורשת לשכת רישום המקרקעין, כאשר השטר נחתם עפ"י יפוי כח בחו"ל, על ייפוי הכח להיות קונסולרי או חתום ע"י ע"י נוטריון ציבורי אשר חתימתו אומתה ע"י נציג קונסולרי.

  באשר לשאלה השניה יש לבחון את הוראות ההסכם. אולם ולאחר שאמרנו זאת וכעקרון בלבד ההסכם אמור להיות בתוקף, אלא אם הוגבל בגוף ההסכם, מיום חתימתו. אם צד אינו ממלא אחר הוראות ההסכם הוא בהפרה ואז עומדים לרשות הצד המקיים כל הסעדים הקבועים בדין ו/או בהסכם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.