העברת זכויות בנכס שנרכש לפני 30 שנה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יניב

  נשלח ע"ייניב 17:01, 26 במאי 2013

  שלום רב, אבי רכש חנות לפני כ-20 שנה אך לא העביר את זכויותיו והחנות עדיין רשומה על שם המוכר. חוזה המכר אבד ואנו לא מוצאים אותו. אנו מכירים את המוכר והוא אינו מכחיש שמכר לנו ואף מוכן לחתום על כל מה שצריך. שאלתי היא האם מספיק להחתים את המוכר והקונה על תצהירים לצורך העברת החנות על שם אבי או שצריך צו מבית משפט או אולי דרך אחרת? נא עזרתכם

  השב
 • 10:13, 27 במאי 2013

  שלום רב. לצורך העברת הזכויות יש לפעול על פי הנחיות לשכת רישום המקרקעין והאמור כולל בין היתר המצאת שטרי מכר, בקשה לרישום אישורי עירייה וועדה מקומית וכיוצ"ב. חלק מהמסמכים הנ"ל אמור להיות חתומים על ידי הצדדים ומאומתים כדין. אין צורך בהצגת הסכם המכר ללשכת רישום המקרקעין בעת העברת הזכויות. לאחר שאמרנו כל זאת מוצע לפנות לתמיכה הנמצאת בכל לשכת רישום מקרקעין ו/או להסתייע בעו"ד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.