הגדלת מרפסות שמש - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יפעת

  נשלח ע"ייפעת 18:56, 8 באוקטובר 2013

  בבנין בן -12 קומות הדיירים מעונינים להרחיב את מרפסות השמש. במצב הקיים המרפסות בקומות הזוגיות גדולות בשטחן מהמרפסות בקומות האי-זוגיות. מאחר ועפ"י אחוזי הבניה המותרים באזור לא ניתן להגדיל את כל המרפסות לגודלן המלא, ומבנה המרפסות בקומות הזוגיות קל יותר להרחבה - הדיירים מתכוונים להרחיב את מרפסות הקומות הזוגיות ב- 4.5 מ"ר ואילו את מרפסות הקומות האי זוגיות ב- 2.5 מ"ר. (השטח העיקרי של הדירות זהה). האם דייר המתגורר בקומה אי זוגית יכול להתנגד לניוד השטח החלקי המותר לבניה מהקומה שלו לקומה זוגית?

  השב
 • 03:48, 17 באוקטובר 2013

  יפעת שלום, לפי ס' 61 בחוק המקרקעין , נקבע שבית משותף יתנהל על-פי תקנון המסדיר את היחסים בין בעלי הדירות ואת זכויותיהם וחובותיהם בקשר לבית המשותף. התקנון הוא מסמך מחייב אשר כולל הוראות לגבי נושאים הקשורים לבניין המשותף. לחלופין, בעלי הדירות יכולים לקבוע הוראות אחרות בתקנון מוסכם, שלפי צורכיהם בהסכמה, בשונה מהתקנון המצוי, בו בעלי הדירות לא קבעו תקנון משותף או מוסכם לבית. הלכה למעשה, ועד הבית, פועל על-פי הוראות התקנון של הבית המשותף. מומלץ לפנות לוועד הבית, המשמש מורשה של כל בעלי הדירות בכל עניין הנוגע להחזקתו התקינה ולניהולו של הבית המשותף, והוא זכאי להתקשר בחוזים ולהיות צד בכל הליך משפטי ובכל משא-ומתן אחר בשם כל בעלי הדירות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.