רישום סותר בין המינהל לטאבו - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • מרדכי

  נשלח ע"ימרדכי 18:46, 21 באוקטובר 2013

  שבשנת 1994 רכשתי דירה צמודת קרקע ובאותה עת הדירה לא היתה רשומה בטאבו אך היתה מוגדרת כבית משותף בחוזה החכירה שחתמתי היה רשום 195מר המהווים רבע מהמיגרש איפשרות בניה של מר ב1995 רשמה החברה המשכנת את הזכויות בטאבו ורשום שזכויות החכירה הינם דירה של 21מר והחלק ברכוש המשותף 2\13 דהיינו 15% שהםכ110 מר והתקנון המצוי כמו כן הרחבתי את הדירה ל100מר בהיתר ובהסכמת כל הדיירים שאלותי הם א מדוע נוצרה הסתירה ברישום ב כיצד מחלקים את זכויות הבניה הנותרים כשאין הסכמה ג הועדה לתיכנון חילקה כול השנים לפי מס הדירות שניבנו במקור שוות בגודלם בחלוקה שווה ואחד הדיירים טוען שצריך לחלק לפי החלק היחסי ברכוש המשותף האים זה נכונה טענתו 4כיצד מחלקים האדמה לצורך בניה השכן מבקש לבנות על אותו שטח שאני רוצה

  השב
 • 09:46, 24 באוקטובר 2013

  מרדכי שלום, עפ"י הנתונים שכתבת בשאלתך, הסתירה ברישום יכולה להיות מסיבות רבות. לא בהכרח נמדד הקרקע בגודלה הנכון בעת הרכישה. לעתים ישנה הפקעה מהשטח. ייתכן כי זכויות המוכר משועבדות או מעוקלות, וכי לא קיימות הערות שונות ביחס אליהם. ישנם עוד סיבות רבות לסתירה ברישום. בתכנית לצרכיי רישום (תצ"ר), נערכת חלוקה חדשה של החלקות המקוריות, לחלקות חדשות (המכונות חלקות ארעיות) וזאת בהתאם למגרשים המופיעים בתכנית בנין עיר (תב"ע). עם רישום הפרצלציה בלשכת רישום המקרקעין, החלקות המקוריות הופכות לחלקות היסטוריות, ובמקומן נרשמות החלקות חדשות בהתאם למופיע במפה הכשרה לרישום.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.