איחור במסירת דירה חדשה מקבלן - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אבי צרפתי

  נשלח ע"יאבי צרפתי 11:08, 18 בדצמבר 2013

  שלום, רכשתי דירה חדשה מייזם כאשר את הבניין בונה חב. מהמובילות בארץ. הדירה הייתה צריכה להימסר בתאריך 30.6.2013. הדירה טרם נמסרה. אני מקבל פיצוי כספי כל חודש בהתאם לחוק החדש.האם לקבלן קיים פרק זמן מקסימלי שבו הוא חייב למסור את הדירה.

  השב
 • 21:06, 22 בדצמבר 2013

  אבי שלום, אומנם, המצב החדש ביחס לאיחור מסירת דירה מקבלן ע"פ החוק מיום 06.04.2011, קובע שהסכם המכר עם קבלן שאיחר במסירת החזקה לקונה לתקופה של למעלה מ – 60 ימים - עליו לפצות את הרוכש : ממועד המסירה החוזי ועד 8 חודשים איחור -לעומת מועד זה: דמי שכירות של דירה דומה בגודלה ובמיקומה כשהם מוכפלים ב-1.5 (עבור כל חודש). עבור התקופה שמעבר לתשעה חודשים לאחר מועד המסירה החוזי: דמי שכירות של דירה דומה בגודלה ובמיקומה כשהם מוכפלים ב-1.25 (עבור כל חודש).הפיצויים הקבועים בסעיף זה ישולמו בתום כל חודש בעד אותו חודש. עם זאת, חשוב לקרוא את ההסכם, שנחתם. אם הקבלן והרוכש הסכימו בהסכם, בנוגע לחובת הפיצוי כי לא יחייב את הקבלן במקרה של איחור במסירה שנגרם כתוצאה מנסיבות שאינן בשליטת הקבלן ושהסיכון להתרחשותן ולתוצאותיהן אינו מוטל עליו.
  אי לכך, חסרים פרטים. יש להיוועץ בעו"ד בתחום זה
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.