חובת תשלום מיסי ועד בית - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אברהם נסלרוט

  נשלח ע"יאברהם נסלרוט 06:01, 2 בינואר 2014

  אני חבר ועד בביניין חדש שחלק מדירותיו "שייכות לבעלי קרקע" עקב עסקת קומבינציה. תקופה ארוכה דירות אלה עומדות ריקות (לאחר שיש להן טופס 4) עקב חילוקי דעות בין הקבלן לבעלי הקרקע. זה טוען מסרתי, וזה טוען לא קיבלתי. מי אמור לשלם מיסי ועד בית במצב זה.

  השב
 • 22:11, 5 בינואר 2014

  אברהם שלום, טופס 4 נכון רק לגבי ארנונה. כל עוד שאין אישור עירייה לאכלוס, העירייה לא יכולה לגבות כסף עבור שירותים שמיועדים לאנשים שלא יכולים לגור בדירה. כך גם במצב שבעלי הדירה עוזבים את הדירה והיא נשארת ריקה ניתן פטור מתשלום ארנונה.

  לא כך הדבר לגבי תשלומי ועד הבית. בעל הדירה חייב לשלם את מסיי ועד בית גם כאשר הדירה ריקה לחלוטין, כיוון שהדירה החדשה מעמיסה הוצאות על הרכוש המשותף שבעלי הדירות חייבים לשלם ללא קשר למצב האכלוס שלה, ולא יתכן שרק שאר בעלי הדירות ישלמו עבור תוספת ההוצאות שנגרמות מהדירה החדשה. משום כך קבע המחוקק בחוק המקרקעין שהתשלום לוועד הבית תלוי בשטח הדירה בלבד ולא במצב האכלוס שלה או במידת השימוש ברכוש המשותף.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.