דחיית בקשה לבניית ממד - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • בני

  נשלח ע"יבני 16:24, 16 בפברואר 2014

  שלום. הגשתי בקשה לתוספת ממד על שטח שנמצא בבעלותי. בקשה זו נדחתה עקב חריגת בנייה ישנה שבוצעה בעבר בדירתי. שאלתי היא האם יש קשר בין אחוזי בנייה לבין ההיתר לבניית ממד?

  השב
 • 20:57, 21 בפברואר 2014

  מבחינת חישוב השטח לצורך קביעת אחוזי הבנייה, הממ"ד לא מהווה שטח עיקרי אלא שטח שירות אך לא ביחס לכל שטח הממ"ד אלא רק לגבי חלקו:

  10.מרחבים מוגנים (ממ''ד)
  השטח המזערי של מרחב מוגן דירתי (גם אם שימושו למגורים) וכן השטח שמתחת לקירות של מרחב דירתי מוגן, גם אם הקיף שטח העולה על השטח המזערי הנדרש לפי התקנות – לא ייכלל במניין זכויות הבנייה (שטח מזערי הנו 5 מ''ר).

  כמו כן, השטח המזערי של מרחב מוגן קומתי – לא ייכלל במניין זכויות הבנייה.

  שטחים אלה יחושבו כשטח שירות.

  אם מוקמת קומה נוספת עם יחידת דיור חדשה, ניתן לחשב את שטח הממ''ד כשטח שירות בהתאם לתקנות.

  בעת בניית תוספת לבניין קיים העולה על 12 מ''ר, חובה להתקין ממ''ד. במידה ולא ניתן להקים ממ''ד, יש לבקש פטור ממפקדת הג''א, או לתכנן חדר מחוזק.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.