הפרה יסודית של חוזה דירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • חיים לוי

  נשלח ע"יחיים לוי 00:14, 22 בפברואר 2014

  בעסקת מכר של הדירה הקונה לא הצליח לגייס את הכסף במועד הנדרש ולדבריו גם לא יהיה לו את הכסף בינתיים יש קונה אחר פוטנציאלי לדירה ואין ביכולתי למכור כיצד אפשר לזרז ולפתור בעיה זו?

  השב
 • 14:10, 22 בפברואר 2014

  במקרה של אי תשלום התמורה בהתאם להסכם המכר הרי שמדובר בהפרה יסודית המקנה למוכר אפשרות לאכוף את ההסכם או לבטל אותו וזאת בנוסף לסעדים נוספים כגון פיצויים וכיו"ב. הבעיה היא שככל הנראה רשומה הערת אזהרה לטובת הקונה - דבר שמונע מכירת הדירה לאחר. בדרך כלל, במרבית הסכמי המכר קיים מנגנון במסגרתן נקבע כי במקרה של הפרה יסודית יהיה המוכר רשאי לבטל את ההסכם וכן לבטל את הערת האזהרה בכפוף להשבת התמורה בניכוי הפיצוי המוסכם. יש לבחון היטב את ההסכם ולפעול בהתאם לו ובהתאם להוראות הדין לצורך ביטול ההסכם וביטול הערת האזהרה. זו הדרך המהירה ביות לביטול העסקה ומכירתה לאחר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.