דמי ועד של דירה ריקה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ארתור

  נשלח ע"יארתור 15:07, 23 בפברואר 2014

  שלום! רצית לשאול האם במקרה ובעל דירה שברשותו שתי דירות באותו בניין . באחת הדירות הוא גר בעצמו ואת הדירה השנייה הוא משכיר .האם במקרה והדירה שמושכרת נמצאת ריקה בעל הדירה שלה צריך לשלם את דמי הועד עליה וגם על הדירה שהוא גר בה ? או שברגע שמשלםעל הדירה שלו זה מספיק מאחר ובדירה המושכרת אין דיירים?

  השב
 • 15:11, 23 בפברואר 2014

  חוק המקרקעין אינו פוטר בעליה של דירה ריקה מתשלום ועד בית. חובת התשלום אינה נגזרת משימוש בפועל. זאת במובחן למשל מחיוב בארנונה המאפשרת פטור נכס לתקופה של עד חצי שנה למי שדירתו עומדת ריקה בכפוף לתנאי הקבועים בחוק (פטור חד פעמי לבעל הנכס). לכן החובה לשלם ועד בית חלה גם במקרה שהדירה עומדת ריקה. Melnik.org.il

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.