פעילות מול מתווך - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אבנר

  נשלח ע"יאבנר 22:42, 24 בפברואר 2014

  האם יכול מתווך, לאחר שכבר העמיד את שני הצדדים בטיוטות לרכישת עסקה, לסגת ב"טענה", כי ייתכן והיא נכונה או לא (פיקטיבית), לשם יצירת מהלך "נוכלות", לשם הגדלת "דמי התיווך" מול "מועמד נוסף" (כביכול), רק לטובת הרמת מחיר הרכישה ובעקבות זאת הגדלת כאמור של מחיר "דמי התיווך", האם זו עילה לנוכלות, שהרי הצדדים ישבו וסיכמו על המחיר לעסקה והמתווך מערער במטרה לגרום לרווח נוסף..? האם קיימת חוקיות בהתנהלות מול עורכי הדין ? האם קיימת כאן עילה לתביעה שכן ניתן להגדיל המחיר עד בלי סוף בטענת שווא של צד נוסף ("פיקטיבי " ) המעונין בעסקה..? תודה.

  השב
 • 22:55, 24 בפברואר 2014

  מתווך חייב לפעול בתם לב ובהגינות. אני קצת לא מבין את הסיטואציה שאתה מתאר. לאחר שהמתווך הפגיש את הצדדים מכאן ואילך העניין מטופל בין הצדדים ועורכי הדין. לא מבין את כוחותיו של המתווך להעלות טענות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.