תשלום עבור חומה משותפת - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • שלום

נשלח ע"ישלום 11:15, 22 בפברואר 2015

שלום רב, שכנים שירשו לאחרונה בית צמוד אלי מבקשים שאשלם עבור חומה משותפת שבנה המוריש לפני שנים. אני רכשתי את המגרש כאשר החומה כבר היתה בנויה, בניתי את ביתי ואני גר בבית כבר 3 שנים. החומה הכרחית, כי המגרש השכן גבוה משלי בהרבה, והחומה מחזיקה את האדמה. בחוזה של רכישת המגרש נכתב כי 'כל תשלום עד למועד מסירת החזקה ישולמו ע"י המוכר' האם עלי לשלם?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

12:27, 22 בפברואר 2015

הפרטים שמסרת הם חסרים אך משתמע שהחומה אינה משותפת אלא חומה התומכת בחצרו של השכן העליון. לא הייתי מזדרז לשלם דבר. יגאל מירון, עו"ד

תגובה
  • 12:45, 22 בפברואר 2015

רוב תודות על תשובתך הזריזה.
    האם לא ניתן לטעון שבלי התמיכה - גם לי לא היה מגרש בטוח?

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

14:17, 22 בפברואר 2015

ישנ טענות רבות אשר נגזרות ממצבים מיוחדים. נתוני השאלה היו כלליים מאד. על מנת לחוות דיעה בעניין יש לדעת מהם המקרקעין? האם רשומים בלשכת רישום המקרקעין (טאבו)? האם המקרקעין הינם בחלקות נפרדות או באותה חלקה? מהן הוראות תקנון התב"ע החלה במקרקעין? ועוד... הפורום אינו המקום להכנס לכל אלו ומומלץ לך לפנות ליעוץ משפטי. יגאל מירון, עו"ד

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.