רישום זכויות בטאבו - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • רחל

  נשלח ע"ירחל 17:52, 24 באפריל 2015

  שלום, הוריי הורישו את דירתם לארבעה יורשים, כאשר את חלקה של יורשת אחת (בתם שנפטרה) הורישו לחמשת ילדיה באופן שכל ילד קיבל 1/20 זכויות בנכס. אציין כי שוויו של הנכס הוא כ-1,200,000 ש"ח. הנכס טרם נרשם בטאבו ובימים אלה החב' המשכנת מבקשת מכל היורשים שקיבלו זכויות בדירה עפ"י הצוואות לבוא לחתום על מסמכים לצורך השלמת רישום הזכויות. יורש אחד מסרב לחתום ובכך מעכב את רישום הזכויות, טענתו של אותו יורש הוא שאם הוא יהיה רשום כבעל זכויות של אותו חלק (1/20) בטאבו הוא ייפגע כיוון שהוא ורעייתו טרם קנו דירה ראשונה וכאשר ירצו לקנות דירה, הם ייתקלו בבעיה (עדיין לא הבנתי בדיוק מול מי) באופן זה שזכויותיהם ייפגעו כיוון שלא מדובר בדירה ראשונה שקנו וברגע שיוודע שיש להם זכויות בטאבו על חלק מדירה, אפילו אם מדובר בזכויות מזעריות (אני מזכירה 1/20 מאותו נכס ששוויים בכסף כ-60,000 ש"ח), הם ייתקלו בקושי או בעיה בעת קניית דירתם הראשונית. האם יש דבר מה בדבריו? האם אכן הוא ייפגע אם הוא יירשם כבעלים של אותו חלק בטאבו? אודה לתשובתכם.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  21:04, 26 באפריל 2015

  היורש הבעייתי טועה. זכות ב 1/20 (5%) בדירה אינה מעבירה אותה מגדר 'בעל דירה יחידה' ל- 'בעל שתי דירות'. חפשו הגדרת 'חזקת דירה יחידה' בחוק מיסוי מקרקעין על מנת להבין יותר. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.