שאלה לגבי חוקיות של מספר סעיפים בחוזה שכירות - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אלעד

  נשלח ע"יאלעד 23:53, 10 בספטמבר 2015

  שלום, אני שוכר דירה ועומד לחתום על חוזה שכירות שבו מס' סעיפים שנראים לי קצת כבדים ורציתי לדעת אם הם חוקיים: 1.במקרה והשוכר לא ישלם תשלום כלשהו החל עליו עלפי הסכם זה, יהיה המשכיר רשאי, אך לא חייב, לשלם במקומו את התשלום והשוכר יהיה חייב להחזירו למשכיר בתוספת הפרשי הצמדה למדד המחירים לצרכן וריבית פיגורים בשיעור של 1% לחודש. האם מותר לגבות ריבית כזו? האם בעל הדירה באמת יוכל לתבוע אותי עם הריבית הזו? היא ריבית חוקית? 2.השוכר מתחייב לשמור על המושכר שמירה מעולה ולתקן על חשבונו לשביעות רצון המשכיר כל פגם, קלקול או ליקוי במושכר שייגרמו כתוצאה משימושו של השוכר או מטעמו, או להחליפו בחדש הכל לפי שיקול דעתו של המשכיר, וזאת מיד עם התגלה הפגם או הקלקול, והוא מתחייב להחזיר לידי המשכיר את המושכר כשהוא במצב טוב ותקין כפי שהושכר. האם יכול להיות מצב בו המשכיר לא מתקן אפילו נזק של בלאי סביר והכל חל עליי? 3.בסעיף בטחונות- היה והשוכר לא פרע ו/או לא שילם אחד התשלומים שהתחייב בהם על פי הסכם זה ו/או לא תיקן הטעון תיקון במושכר ו/או לא נהג על פי אחת או יותר מהוראות הסכם זה כי אז יהיה המשכיר רשאי לפרוע ו/או לשלם מתוך הבטחונות הנ"ל את התשלום הנ"ל ו/או לשלם כל תשלום על מנת להחזיר את מצב המושכר לקדמותו ו/או על מנת לשפות את המשכיר על כל נזקיו וזאת מבלי צורך להודיע על כך לשוכר מראש. 4.במקרה של פיגור בהחזרת הדירה אשלם לכל יום 450 ש"ח שזה יוצא 13500 ש"ח בחודש כאשר השכירות היא 4,000 ש"ח - האם בית משפט יאשר את זה? ברצוני לדעת האם סעיפים אלה יוכלו לעמוד בבית משפט ובית המשפט יאשר אותם?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  14:56, 16 בספטמבר 2015

  כללית - כל עוד מדובר בהסכמה של הצדדים, ניתן מרחב גדול מאוד למה שניתן להסכים עליו. לא תוכל לטעון שלא הבנת את התחייבויותיך החוזיות ולכן שקול היטב אם אתה נכון לחתום על הסכם שניכר שאינך שלם איתו. חלק מהדרישות יפחתו במשא ומתן בין הצדדים ואולם ההסכם יהיה תמיד חד צדדי לטובת בעלי הבית. טיפ על הדרך - אם בחרת לשכור את הדירה - צלם אותה במועד קבלת החזקה מכל זוית אפשרית... יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.