חסימת חנייה ע"י חומה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • sami

  נשלח ע"יsami 09:58, 25 בנובמבר 2015

  שלום לכולם. אני מתעתד לקנות בית פרטי שנבנה במושב שלאחר בנייתו התברר שבגלל טעות מדידה במושב כל קוי החלקות צריכים לזוז כ1.5 מ. עד היום השכן שליד הבית לא בנה חומה וכך התאפשרה כניסת הרכב למקום חנייתו. לאחר שאקנה את הבית השכן מתכוון לבנות חומה (בשטחו) דבר שימנע ממני את יכלתי להגיע עם הרכב לחנייה. שאלתי היא - האם למרות שהחומה בשטחו ותחת העובדה שהבית שאני קונה נבנה תחת טעות מדידה בכל המושב, יש לי מה לעשות מבחינה משפטית למנוע את החסימה. (אני בסה"כ צריך מהשכן משהו כמו 2מ"ר של שטח בשביל לפתור את הבעייה, אין לי בעייה לקנות את זה ממנו אפילו במחיר מופקע אבל הוא סתם מתעקש לדעתי בגלל שהוא הסתכתך עם מי שאני קונה ממנו את הבית). תודה,

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  16:16, 25 בנובמבר 2015

  מה שניתן להשיג ברוח טובה, עולה לפעמים על מה שניתן להשיג בהליך משפטי. לכאורה ללא רצון טוב של השכן, הברירות שלך הן בין הליכים משפטיים מול שכן המושב המועצה והועדה לתכנון לבין העתקת החניה למקום אחר. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
 • 08:59, 26 בנובמבר 2015

  תודה על התשובה,
  כאשר אתה מדבר על הליכים משפטיים, האם בכלל יש סיכוי למניעת החסימה? יש פה איזו טענה ממשית שיכולה לא לאפשר לשכן לחסום? או שאילו תהליכים כדי לעכב את אותו וע"י כך לגרום לו להגיע לפשרה?
  בתודה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.