מס שבח - מכירת דירה שנתקבלה בירושה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • גיל

  נשלח ע"יגיל 14:54, 7 בדצמבר 2015

  רציתי לשאול האם במקרה הנ"ל על היורש לשלם מס שבח בזמן שימכור את הדירה: 1. היורשת הינה אישתו של המוריש. 2. ליורשת דירה משלה שקנתה בכספה בלבד (ללא עזרה מאיש) והמוריש חתם בעודו בחיים כי אין לו שום זכות ודבר בדירה (כל תשלומי הדירה והמשכנתא על שמה בלבד) 3. היורשת יורשת רק כ 1/6 מסך כל הדירה בעת מכירתה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  16:46, 8 בדצמבר 2015

  אם למוריש היתה דירת מגורים אחרת בעת פטירתו ולא מכר דירה בפטור בארבע השנים שקדמו לפטירתו אזי היורש יכול למכור את זכויותיו בדירה שקיבל בירושה (כל חלקיו גם אם אינו יורש בשלמות) בפטור מכוחו של המוריש. העניין כאן הוא הפרשנות לתנאי של דירה אחת - קרי - האם רשויות המס מכירות בכך שלמוריש היתה רק דירה אחת . יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.