בניין ללא טאבו בן 50 שנה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ז'אק

  נשלח ע"יז'אק 16:58, 30 ביוני 2016

  שלום רב מדובר על בנין בפתח תיקווה בן 50-60 שנה (מתקופת הבריטים), לפני 40 שנה קבלן רנה את הבניין וסידר אותו לדירות בנות 1.5 חד'עד 2 חדרים, הוא מכר את הדירות. לקומת קרקע של הבניין ולקומה הראשונה יש טאבו ובקומה שאנו גרים 5 במספר בלי טאבו. אנו קנינו דירה באמצעות עו"ד לפני 30 שנה ללא טאבו.עם הערת אזהרה בלבד. גם שאר הדירות (4) נקנו לפני 25=30 שנה וכולנו עם הערת אזהרה, משלמים ארנונה כל השנים לפי חשבונות העירייה. לפני 4 שנים העירייה ביקרה בדירות הללו כדי לקדם את המדידות מטעמה . עד כאן הכל שקט ורגיל , לפני שנתיים קנתה לקוחה את אחת הדירות( עם הערת אזהרה) היות והיא עו"ד במקצועה , לקחה העניינים לידיה וביקשה שנתארגן (חמשת המשפחות שבקומה) וביחד נשלם את התהליכים כדי שלכל אחד יהיה טאבו משלו. מרגע זה העיריה התעוררה, הפעילה מפקח שיבדוק את סיפור הבניין , בא וצילם את הדירות, ביקש שנבוא לתת עדות על היסטוריית הבניין ובזמן קצר מאוד הוא הגיש נגד הקומה שלנו כתב אישום על שהקבלן שעשה פיצול בבניין ואנחנו הרוכשים הדיירים עשינו "שימוש" בדירות (30 שנה) וכבר מוזמנים לבית המשפט , הם טוענים שיש להזיר את הבניין לקדמותו – דבר שלא ישים בכלל כדי שיחזור להיות כמו לפני 40-50 שנה האם קיים מקרים דומים בבניינים ישנים מאוד? האם קיימים תקדימים בבתי משפט? מה עושים במקרה חריג כמו שלנו?, מה לבקש מהשופט? או ממהנדס העיר או בכלל האם יש מה לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  18:20, 30 ביוני 2016

  ההליך אותו החלה עוה"ד לבצע הוא רישום בית משותף (או תיקון רישום). ההליך מצריך קבלת אישור העיריה ואם נבנה ללא היתר, עליכם להוציא היתרי בניה לקיים. בהליך המשפטי דאגו לצרף את הקבלן או את המוכרים של הדירות. ייקח זמן, יעלה כסף. ייגמר ברישום. יגאל מירון עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.