קיר בטון בין שכנים - גובה הקיר - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • רועי ילובסקי

  נשלח ע"ירועי ילובסקי 02:47, 26 בספטמבר 2016

  בין המגרש שבבעלותי לבין המגרש השכן קיים הפרש גובה בין ה- 0.00 המתוכנן, כאשר המגרש השכן גבוה יותר. השכן בנה ראשון ולכן ביצע את הקיר המשותף. כאשר התחלנו לבנות התגלו הבעיות הבאות: 1. בביצוע הקיר השכן לא התייחס למפלס ה- 0.00 שלנו כך שהיסוד בולט לכיוון המגרש שלנו. 2. נראה שהיסוד בוצע בצורה לא מקצועית וקיימת סכנת קריסה של הקיר. 3. חלק מהקיר בחלקו העליון בוצע בגובה גבוה מהמאושר בהיתר הבניה של השכן. מה עליי לעשות והאם למועצה יש אחריות כגורם מפקח על הליך הבניה אשר נתן לשכן בסופו של יום טופס 4 אשמח לקבל תשובתך.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  10:22, 6 באוקטובר 2016

  חלק משמעותי בקביעות בעניין זה הוא הוראות תקנון התב"ע החלה על המקרקעין (שלכם ושלו). סטיות מהיתר מצדיקות תיקון (ולעיתים הריסה ובניה מחדש). תפקיד המועצה אינו לפקח על הבניה אלא לאכוף בניה לפי היתר.אם ניתן אישור אכלוס למרות סטיה מההיתר, יש לבדוק האם המודד טעה או הטעה או שמא הועדה היתה רשלנית.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.