תיקון לצד ג' - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • רננה

  נשלח ע"ירננה 09:46, 17 באפריל 2012

  יש לי ביטוח דירה.היתה אצלי נזילה.נגרם נזק לשכן (צד ג').הביטוח שלי מוכן לתקן לו,אך הוא כועס,טיפוס קשה,לא גמיש,לא מסתדר עם הביטוח (שקובע לו מועדי תיקון שלא לרוחו.צריך לבוא עוד פעמיים ע"מ לתקן) הודיע לי בכעס וצעקות שאינו רוצה שהביטוח "שלי" יתקן לו, ובכוונתו לקחת אדם פרטי, משלו, ולתבוע ממני הסכום. אני שילמתי לביטוח השתתפות-עצמית,כפי שנדרשתי. הם,כאמור, מוכנים,בזמנים שלהם,לבא לתקן לו. הוא קשוח,עקשן, לא קומוניקטיבי.טוען שמפסיד ימי עבודה.אפילו הצעתי להיות במקומו בבית כשיתקנו,טען שיש לו כלב בבית שאינו מוכן להגבילו ו"שינשוך אותך ואז תתבעי אותי".. מה עושים? הביטוח הודיע שלא ישלם אגורה אם יקח אדם משלו. אני תקועה באמצע.התיקון לא זול. מי אחראי? האם יתכן שבתביעתו עוד ייפסק שעלי לשלם לו??

  השב
 • 11:49, 17 באפריל 2012

  רננה,

  גם אם השכן יגיש תביעה, עלייך להפנות את התביעה לחברת הביטוח שלך, שתצטרך להתמודד איתו. אני מציע שכבר בשלב זה תודיעי לחברת הביטוח, ישירות או באמצעות סוכן הביטוח, שזה המצב, ותבקשי מהם להיות בקשר ישירות מול השכן.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.