השבתת רכב - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • יאיר חזן

  נשלח ע"ייאיר חזן 12:34, 15 במאי 2012

  הרכב שלי הושבת כתוצאה מתאונה אני מעוניין לרכוש את השרידים מחברת הביטוח, וזאת משום שחברת הביטוח טוענת שבמגרש בו הרכב היה מאוחסן הוחלפו חלפים על כן הוחלט על פי דעת השמאי לקזז סכום של 20.000 ש"ח מסכום כולל של פיצוי הרכב, ובעקבות כך הצעתי לחברת הביטוח לרכוש את הרכב וזאת לאחר שחברת הביטוח קבעה שערך השרידים הוא 30.000 ש"ח חברת הביטוח מתנגדת בתוקף למכור לי את השרידים ומאוד נוח להם לגבות ממני את הסכום על סך 20.000 ש"ח שעד לרגע זה אף אחד לא הוכיח שאכן הוחלפו חלקים מהרכב, מחכה בדחיפות לתשובתך בנדון.

  השב
 • 23:38, 16 במאי 2012

  הזמן שמאי בלתי תלוי שיבדוק את הרכב במגרש השרידים ויתן לך חוות דעת אודות החוסרים לכאורה.
  זכותה של המבטחת בנזק מעל 50% לבסס את הפיצוי על תשלום ערך הרכב ולקחת את השרידים.

  דני גורביץ
  שמאי רכוש ורכב

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.