קבלת תשלום חלקי מחברת ביטוח לאחר פריצה - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • גיא בכר

  נשלח ע"יגיא בכר 07:09, 27 במאי 2012

  שלום פרצו לביתי לפני חודשיים בזמן שישנתי וגנבו מספר דברים בין היתר תכשטים כסף מחשב נייד ארנק ועוד....אפילו את הצרור מפתחות של הרכב השכור עם הרכב. כמובן שהיה לי ביטוח אך שהגיע הזמן לשלם פיתאום נולדו להם חוקים שלא שמעתי עליהם. במקום לקבל 3000 שקל על המחשב קיבלתי 2000 ואמרו לי רוצה עוד 1000 תיקנה מחשב ב3000 תקבל עוד 1000 שקל וכך לגבי מספר פריטים כמו מברגה ארנק ועוד ועוד תשובת הסוכנת שלי שאני אית 4 שנים וכניראה השנה האחרונה שכך זה נהוג בכל חברות הביטוח . בנוסף לכך החלק המצחיק הגשתי קבלה על החלפת צילינדר 420 שקל מכיון שגנבו לי צרור מפתחות עם רכב שבצרור גם היה מפתח של הבית. הכירו לי רק ב20 שקל שיכפול מפתח מה לעשות האם אפשר לצאת איתם ראש

  השב
 • 10:04, 27 במאי 2012

  פוליסת דירה הנה על בסיס כינון-הווה אומר חדש תמורת ישן.עפ"י תנאי הפוליסה כל עוד לא רכשת חדש הנך מפוצה על בסיס שיפוי-ערך במצבו.עומדת לך הזכות לרכוש את הפריט תוך התקופה הנקובה בפוליסה ואזי תקבל הפרשים.החלפת צילינדר הנה בדר נזק עקיף המוגבל בפוליסה-הרי לא נגנב הצילינדר אלא המפתחות..

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.