הצעה והצהרת בריאות לא נמסרו לי - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • כהן

  נשלח ע"יכהן 14:55, 3 ביולי 2012

  לפני כשנתיים ביטחתי באמצעות סוכן בביטוח בריאות וסיעודי. על סמך הצעה והצהרת בריאות. קיבלתי מהסוכן פוליסות ללא העתק הצעה והצהרת בריאות כך שאין בידי העתקים כלל. פניתי מספר פעמים לסוכן ולמרות הבטחותיו לא נתן לי את ההצעות והצהרת הבריאות. בחברה מפנים אותי לסוכן כי רק דרכו הם עובדים. שאלתי היא, במקרה שאהיה זכאי לפיצוי החברה פתאום תשלוף פרטים בטענה שלפיהם לא אהיה זכאי. האם אינני מוגן מטענה כזו בגלל אי המצאת העתקים לבקשתי? מה מוצע לעשות. תודה

  השב
 • 17:56, 3 ביולי 2012

  כהן שלום רב,
  פנה במכתב לסוכן הביטוח, עם העתק למשרד המפקח על הביטוח, ודרוש את קבלת ההעתקים.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.