תביעת ביטוח רכב - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • מיכאל

  נשלח ע"ימיכאל 20:35, 7 בספטמבר 2012

  שלום קרה לי לפני יומיים מקרה נהג נסע ברוורס ופגע לי ברכב כאשר היה חונה ומנוע דומם ולא היה אף אחד ברכב אבל את רגע פגיע ראיתי. החלפנו פרטים וכולה... אני פניתי לחברת ביטוח שלי הודעתי להאם אל המקרה אבל האם אמרו עד שהצד פגועה לו מעדכן בזה סוכן ביטוח משלו חברת ביטוח לא יכולה לעשות אם זה שום דבר. אבל מה אבסורד שהצד הפגועה לא נפגה ולא זקוק כלל לתיקון אז מה הניין שלו בכלל לאשות צעדים ולהדכן ובכלל חברת ביטוח שלו להתעסק אם זה. סכום של נזק 820 שקל ולא הצלחתי להסתדר אל תשלום אם צד הפגועה. מה לאשות במצב הזה? תודה אל תשובות.

  השב
 • 21:48, 22 בספטמבר 2012

  במידה והנזק הינו נמוך יש להשיג הצעת מחיר בכתב ו/או חשבונית תיקון ולשלוח בדואר
  רשום לפוגע עם מכתב תביעה קצר. (אין מקום לפנות לחברת הביטוח כי הנזק הינוו קרוב לוודאי מתחת להשתתפות עצמית)
  בהנחה של עזרה פנייתך יש להגיש תביעה באמצעות בית משפט לתביעות קטנות

  תגובה
 • 21:55, 22 בספטמבר 2012

  תודה רבה אל תשובתך אבל בכל זוט מה דעתך אל המקרה עצמו. לפי תאור הנכתב.

  תודה.

  תגובה
 • 21:59, 22 בספטמבר 2012

  תודה רבה אל תשובתך אבל בכל זוט מה דעתך אל המקרה עצמו. לפי תאור הנכתב.

  תודה.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.