כספי ביטוח - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • אריק

  נשלח ע"יאריק 12:02, 7 בנובמבר 2012

  שלום רב, רכב אחר נכנס ברכב שלי וגרם לו נזק באשמתו ולא באשמתי. לשמחתי אף אחד בשני הרכבים לא נפצע. ברצוני לשאול האם אני מחוייב להשתמש בכסף שאקבל מחברת הביטוח על תיקון הנזק לצורך תיקון הרכב או שמא לצרכים אחרים שלי? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  12:54, 7 בנובמבר 2012

  חברת הביטוח תשלם לך את הכסף, לאחר שהיא תראה קבלה על התיקון...
  אם תתבע את חברת הביטוח שלך, היא ממילא תשלח גם את השמאי, ואם תתבע את חברת הביטוח של הצד השני, תצטרך להראות לה חוות דעת שמאי, שתעלה לך כסף, חשבונית על התיקון, שיעלה לך כסף, ועל הפסדים נוספים, אם היו, שגם הם יהיו על פי קבלות.
  אם חברת הביטוח לא תשלם את הכסף ישירות למוסך ו/או לשמאי, תוכל כמובן לעשות בכסף מה שתרצה, אבל תצטרך לשלם להם במקביל...

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.