כיסוי ביטוחי לנזקי הצפה - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • תמר

  נשלח ע"יתמר 12:39, 5 בדצמבר 2012

  יש לי דירה שברשותי שהיתה מבוטחת דרך סוכן ביטוח. לצערי הדירה הוצפה עקב פיצוץ של צנרת וחברת הביטוח הביאה אנשי מקצוע אשר פירקו את הרצפה בכ- 60% מהבית. לטענת חברת הביטוח הם לא צריכים להליף לי את הריצוף בשאר הבית (למרות שהריצוף וצבעו שונה לחלוטין) האם זה חוקי? בנוסף, הדירה מושכרת והשוכרים (לשעבר) תובעים אותי בגין הפרת חוזה השכירות. חברת הביטוח אמרה לי שהיא תשפה אותי בגין תביעתם אך נוצרו לי נזקים נוספים שכן אני צריכה למצוא שוכרים חדשים. דבר אשר יקח לי זמן (וסביר להניח שהדירה תעמוד ריקה מספר חודשים) האם גם בגין הנזק הזה הם צריכים לפצות אותי (על הזמן שהם משפצים ועל הזמן שיקח לי למצוא שוכרים חדשים)?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  13:56, 5 בדצמבר 2012

  שלום תמר.
  בעניין זה צריכה להיות סבירות. אם מדובר בחדרים שונים, ובריצוף שאינו שונה מהותית סביר לטעון שלא צריך להחליף את כל הריצוף. מצד שני, באותו חדר אין סיבה שיהיו כמה סוגי ריצוף, נכון?
  כדי לדעת איפה הגבול, תמיד תשאלי את עצמך איזה ריצוף היית מחליפה אם היית צריכה לשלם על זה...
  בעניין
  אני שמח שהם מוכנים לשפות אותך על תביעת השוכרים, אולם לגבי העובדה שהנכס עומד ריק, התשובה קצת סבוכה. ובדרך כלל תלויה בפוליסה. יש פוליסות שכוללות אבדן רווחים, אבל קשה לי להאמין שיש לך פוליסה כזו. זכרי נא, שמדובר על ביטוח אלמנטרי ולא על ביטוח צד ג', ובמקרה שכזה, חברת הביטוח משלמת רק על מה שהפוליסה כוללת, כי לפי זה היא גם קיבלה את הפרמיות.
  קחי עצה מקצועית מיועץ ביטוח או עו"ד שעיסוקו בתחום וראי האם יש לך עילה.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.