נזק לצמיגים בגלל גרירה - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • ציון

  נשלח ע"יציון 08:19, 6 בדצמבר 2012

  ארעה לי תאונת דרכים עצמית, פגעתי במעקה בטיחות ונעצרתי במרכז הכביש, עקב הנזק לא ניתן להזיז את הרכב, משטרה הזמינה גרר לפנות אותי ממרכז הכביש. הגרירה גרמה נזק לצמיגים. חברת הביטוח הכירה בנזק התאונה אך לא בנזק לצמיגים וכך שילמתי על החלפת 3 צמיגים חדשים בטענה שנזק לצמיגים לא נגרם בתאונה. שאלתי האם נזק זה אינו נכלל כחלק מהתאונה? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  08:46, 6 בדצמבר 2012

  שלום ציון
  כרגיל אצל חברות ביטוח, מבחינה טכנית הם צודקים.
  אבל, אם הרכב היה תקוע באמצע הכביש, ואם אי אפשר היה להזיז אותו משם בלי לקרוע את הצמיגים, אתה יכול לטעון שזה חלק מהתאונה, ולכן יש לראות את הצמיגים כאילו הם נקרעו כבר בתאונה.
  מצד שני, אם ניתן היה להוריד את הרכב מהכביש בלי לקרוע את הצמיגים, אזי ייתכן שמי שהתרשל היה הגרר שלא טרח להזיז את הרכב כמו שצריך. במקרה שזה, עילת התביעה שלך היא נגד הגרריסט.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.