ביטול ביטוח על ידי בן זוגי - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • רוית

  נשלח ע"ירוית 16:03, 9 בדצמבר 2012

  היה לנו ביטוח רפואי של שנים, שבן זוגי סגר מפאת תקופה של שנה שבה היה צורך לעשות אילוצים כספיים, אך הוא סגר את הביטוח שלי ושל הילדים בלי לשאול אותנו. גיליתי את זה כדרך אגב כשרציתי לפנות להתייעצות. האם זה חוקי, אמנם אולי יש לו אישור חתימה אבל האם אני יכולה לפנות לחברת הביטוח ולהגיד שהדבר נעשה בלי הסכמתי, כמו שאכן כך היה? האם החוק לא מחייב כשסוגרים דבר מעין זה, אישור של בן/בת הזוג? הוא עשה זאת בלי לחשוב על ההשלכות של הדבר הזה, היום הוא מצטער, אך הדבר נעשה. אני רוצה לדעת מבחינה חוקית, האם זה תקף גם כשלא אישרתי לו את זה. הרי במקרה של בני זוג שנפרדים לדוגמא, מישהו יכול לעשות זאת כחלק מהפרידה ולנקום כך בבן הזוג, דבר שלא קרה אצלנו, אבל חברי אומרים שזה לא נשמע להם הגיוני.

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  20:37, 9 בדצמבר 2012

  שלום רוית
  השאלה שהעלית פה היא כמו שאומרים "כבדת משקל", הרבה מעבר למה שניתן לעשות בפורום.
  טכנית, מי שמשלם על הביטוח הוא זה שיכול גם להפסיק ולשלם, ואז הביטוח פוקע.
  יחד עם זאת, בהנחה שלא ידעת, לא הסכמת, ולא היית מסכימה אילו ידעת, ובהנחה שהביטוח של כולכם לא היה בפוליסה אחת אלא בפוליסות נפרדות, ייתכן שניתן לבסס טענה כנגד הביטוח, על שלא יידעה אתכם.
  אם הנזק גדול, זה שווה בדיקה.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.