תביעת ביטוח בריאות - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • אלנה

  נשלח ע"יאלנה 09:37, 10 בדצמבר 2012

  לפני כשלושה חודשים בן זוגי עבר בהצלחה ניתוח להוצאת גידול על כליה. הניתוח שולם באופן פרטי והגשנו תביעה לביטוח בריאות פרטי שברשותו. בן זוגי מושבת מעבודתו מאז הניתוח (סוף אוגוסט)ועד היום לא קיבלנו את פיצוי שמגיע לו. הסוכנת איתה אנו מנהלים את הקשר כבר במשך חודש טוענת שזה לא תלוי בה ובגלל גובה הסכום היא אמורה לאשר את הפיצויים עם ההנהלה. (כנראה ההנהלה מגיעה פעם ברבעון למקום העבודה) השאלה שלי היא כזו: בהנחה וזה באמת הליך תקין ומקובל האם יש אפשרות לקדם את הנושא איכשהו מעבר לשיחה כל יומיים-שלושה?זה ממש קשה לנו כלכלית! מה אפשר לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  10:09, 10 בדצמבר 2012

  אם את מדברת על ביטוח בריאות, אזי שלושה חודשים הם זמן ארוך מידי, בכל קנה מידה.
  אני מציע לך לבקש מסוכנת הביטוח שלך את התביעה שהיא אומרת שהגישה לביטוח, ואז להתקשר לחברת הביטוח עצמה, ולברר למה הטיפול בתביעה מתעכב. ייתכן שתופתעי.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.