אבדן כושר עבודה - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • ג'נה

  נשלח ע"יג'נה 09:44, 11 בדצמבר 2012

  בחברה בה עבדתי עשו לי פוליסת ביטוח בהראל בשנת 2005. לפי מה שאני רואה בניירת "הראל מגוון למנהלים" ו"הראל קופת פיצויים אישית". לפני כחודשיים פוטרתי מעבודתי כאשר אני נמצאת ממש בתחילת הריון. מדובר בהריון בסיכון גבוה. עקב כך אני לא מסוגלת לעבוד, עד הלידה. האם אני יכולה לתבוע אובדן כושר עבודה? האם הפוליסה הזו עדיין בתוקף למרות שפוטרתי?באילו מכשולים אני עלולה להתקל מול חב' הביטוח?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  10:14, 11 בדצמבר 2012

  ג'נה שלום
  חשבת לתבוע את המעסיק שפיטר אותך בהריון?
  יש איסור בחוק על פיטורים בהריון, ללא אישור הממונה על עבודת נשים.
  לגבי תביעה מול הראל - אני צריך לראות את הפוליסה על מנת לראות מה היו הביטוחים שלך בעניין אבדן כושר העבודה. צאם תרצי, רי איתנו קשר, הראי לנו את המסמכים ונוכל לתת לך תשובה מדוייקת.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.