תביעת צד ג - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • מור

  נשלח ע"ימור 12:26, 26 בדצמבר 2012

  שלום קיבלתי מכתב בדואר רשום מחברת שירביט לגבי חוב של תביעת צד ג׳ זה מכתב שמתריע לפני הוצאה לפועל!! יש לציין שבמכתב לא רשום פרטי רכב תאריך ת.ז שלי.. ממש שום פרט מעבר למספר תביעה אני לא הפעלתי את הביטוח, היה איזה אירוע ב2007 בערך שצד ג תבע אותי בבית משפט ושם זה נגמר היו לי תמונות שעד היום יש לי אותם. האם יכול להיות שידרשו ממני לשלם השתתפות עצמית מבלי שקיבלו את אישורי להפעיל את הביטוח? ואיך יתכן שאחרי 5 שנים נזכרים בזה?? נניח והייתה תביעה הם לא היו אמורים לשלוח לי מכתבים? לא קיבלתי אף מכתב משירביט בקשר לתביעה.. אודה לעזרתך איך עליי לפעול

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  22:27, 27 בדצמבר 2012

  שלום מור.לפי התיאור שלך, חברת הביטוח הפעילה עליך את שיטת מצליח.
  אסור לה להתפשר בלי להודיע לך. אחרת אתה יכול שלא לשלם השתתפות עצמית.
  לא כתבת איך נגמרה התביעה לפני חמש שנים.
  פנה אלינו ונשמח לעזור לך. יש מה לעשות

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.