• 13 בינואר 2013

  אחריות רכב לאחר העברת בעלות

  שלום,
  קנינו לפני כשבועיים רכב מאדם פרטי, אשר רכש את הרכב מלובינסקי כחצי שנה לפני. בעת הרכישה, אמר לנו שישנה אחריות בתוקף של המנוע והגיר מטעם לובינסקי, אך שאין ברשותו את תעודת האחריות ושעלינו לקחת אותה מלובינסקי. בנוסף אמר שמיד לאחר רכישתו מלובינסקי - היתה לו בעיה בגיר שתוקנה על ידם במסגרת האחריות.
  לפני מס' ימים הגיר התקלקל וכאשר פנינו ללובינסקי לצורך קבלת התעודה ותיקון התקלה - נאמר לנו שאחריות אינה תקפה לאחר העברת בעלות אלא רק כלפי הקונה הישיר מהם, ושהדבר מצויין בחוזה לפיכך אין הם מחוייבים כלפינו או כלפי הרכב. האם הדבר חוקי ? מה המחוייבות של המוכר כלפינו ? מה ניתן לעשות במצב זה ? תודה.

  13 בינואר 2013
 • מנהל הפורום אמיר שושני 13 בינואר 2013

  אחריות רכב לאחר העברת בעלות

  אפשר להתמודד עם זה. בקשי את תעודת האחריות, כדי שתהיה לך ביד אסמכתא לכך שהיתה אחריות. אח"כ אפשר יהיה להתווכח איתם האם האחריות חלה גם כלפיכם. בדרך כלל הסיף שקובע אחריות רק כלפי הקונה הראשון לא עומד במבחן משפטי. אחריות צריכה הליות אחריות...

  13 בינואר 2013
  • 15 בינואר 2013

   אחריות רכב לאחר העברת בעלות

   ומה עושים אם הם מסרבים בכל תוקף ע"ס החוזה שעליו חתמו עם הקונה? לאחר שיחה עמם טוענים שלא חייבים כלל לתת אחריות אך בוחרים לעשות זאת מול הקונה הישיר מהם בלבד, ושלי אין עניין מולם. האם אני יכולה לתבוע אותם לתשלום עלות התיקון או שעליי לתבוע את המוכר שנתן את מילתו לגבי האחריות ? נסעתי עם האוטו 450 ק"מ מרגע הרכישה לפני ששבק חיים.
   תודה רבה.

   15 בינואר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?