ביטול עסקת רכב יד שניה - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • שרית

  נשלח ע"ישרית 21:43, 16 בינואר 2013

  שלום, האם לפי החוק ישנה זכות לבטל עסקת רכישת רכב מאדם פרטי לאחר פחות מ-14 ימים במידה והתגלו תקלות חמורות ברכב בזמן זה, בעוד הוא טוען שלא ידע מהן ? מה צריך לעשות לשם כך ? תודה רבה !

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:36, 17 בינואר 2013

  שרית שלום
  את מתבלבלת בין שני חוקים. האפשרות לבטל עיסקה תוך 14 יום היא חלק מחוק הגנת הצרכן שמטפל בעסקאות בין עסק לבין אדם פרטי. במקרה שלך מדובר על עיסקה בין שני אנשים פרטיים. אם התגלו תקלות - תצטרכי לתבוע אותו ואז כנראה תגלי שהוא לא רק ידע עליהן אלא גם הסתיר אותן. תצטרכי לבקש צו כנגד המוסך שטיפל בו, ושם תמצאי תיעוד. ייתכן שתצטרכי גם לקבל חוות דעת של מומחה שיבחן דברים שהם תוצאה של התקלה, ואשר יראה כי התוצאה היתה קימת ומשמעות הדבר הוא שהתקלה היתה ידועה למוכר או לפחות היתה אמורה להיות ידועה לו.
  תצטרכי עורך דין בשביל זה.

  תגובה
 • 10:06, 20 במרץ 2017

  קניתי רכב משומש לפני שבוע המוכרת של הרכב אמרה שהרכב תקין מטופל ושמור והתחייבה על מנוע וגיר בבדיקה לאחר קנייה התברר שהרכב לא תקין
  המנוע לא תקין
  המצמד לא תקין
  תיבת ההילוכים
  בבדיקת הרכב לפני קנייה לא רצתה לשלם על בדיקת תקינות הרכב

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.