גניבה ללא פריצה - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • לוטם

  נשלח ע"ילוטם 23:51, 4 בפברואר 2013

  שלום רציתי לשאול,אני עובד בחברת ביטוח ומטפל בתביעה של אשה שעבדה אצלה מנקה (בצורה בלתי חוקית וב"שחור") שהאשה מסרה לה את מפתחות הבית מרצון ובפעם השנייה שהאשה באה לנקות היא נעלמה בלא להשאיר זכר ואיתה גם מעיל מינק יקר בשווי של 15000 שח' וכמה תכשיטים שהיו מבוטחים בביטוח מקיף כלומר בתןך הבית בלבד.יש לציין כי התכולה עברה סקר כחצי שנה לפני הארוע וכל הפריטים שנגנבו מופיעים בו. האשה שיתפה פעולה ונפגשה עם חוקר,מסרה את כל הפרטים הרלוונטיים למקרה כולל התלונה שהגישה במשטרה וכו'. לפני יומיים שלחו לה מכתב (לאחר כחודשיים מקרות האירוע) דחיית התביעה בו מפורטות כמעט כל הסיבות האפשריות לדחיית חבותה של החברה. החל מרשלנות תורמת ועד העובדה כי לא היה מדובר בשוד או פריצה ולכן אין כיסויי על פי תנאי הפוליסה. שאלתי היא האם ישנם דברים בגו'? האם זאת שיטת מצליח הידועה או שבאמת אין כיסוי למקרה שכזה?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  07:27, 5 בפברואר 2013

  לוטם היקרה,
  אני אינני נותן ייעוץ לחברות הביטוח.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.