• 28 בפברואר 2013

  נזק לרכב


  ברצוני לשאול ילדים שבשכונה שיחקו בכדור ושברו את המראה של האוטו ואחרי ששאלתי התברר שזו הילדה של השכן לפי דברי הילדים. בנוסף אח של אותה ילדה וחברו (בן של שכן) עלו על האוטו ומעכו את הפח של גג הרכב וזה נאמר לי ע"י הילד של השכן.
  אני מעריך שהגילאים שלהם בין 9-11.
  ברצוני לדעת במידה וההורים לא יהיו מכונים לשלם את הנזק האם אני אוכל לתבוע אותם בבית המשפט ולחייב את ההורים? והאם אני אצטרך להביא ראיות כי נכון לעכשיו אין לי ראיות חוץ מדברי הילדים והאם יהיה מותר לי להקליט את אחד הילדים שאומר את זה או שזה עברה על החוק? מה ניתן לעשות במקרה כזה?

  28 בפברואר 2013
 • מנהל הפורום אמיר שושני 28 בפברואר 2013

  נזק לרכב

  בשביל לתבוע את ההורים תצטרך לגבש עילת תביעה כנגדם. לא די בכך שהם ההורים של הילדים אלא אתה צריך להראות מה הם עשו לא בסדר על מנת שהילדים לא יגרמו את הנזק.
  אם תתבע את הילדים, ההורים שלהם יהיו בתיק כאפוטרופסים, אבל שים לב לגיל המינימלי בו יש למישהו אחריות בנזיקין. על פי החוק, לא תוגש תובענה נגד אדם על עוולה שעשה אותה בטרם מלאו לו שתים עשרה שנים.
  זה, בלי שנכנסנו עדיין לשאלה כמה אמון אתה יכול לתת לילדים אחרים שאומרים שזו וזו גרמה לנזק.
  כמובן, שאם תלך להורים של הילדים הללו, ייתכן שהם יקחו על עצמם את האחריות, אבל הרבה יותר מזה לא תוכל לעשות, וגם אם תפנה למשטרה (יש כאלה שזו דרכם), אל תבנה עליהם...

  28 בפברואר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?