אחריות למקרר - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • יעקב

  נשלח ע"ייעקב 12:45, 9 במרץ 2013

  רכשתי מקרר ליפני שנה .המקרר מקפאי מוצרים .על תעודת האחריות מופיע סעיף על מערכת הקירור 3 שנים אחריות. הספק מסרב לתקן. מה ניתן לעשות ..בתודה יעקב

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  19:43, 9 במרץ 2013

  יעקב,
  זו אמנם לא כל כך שאלה על ביטוח, אבל אנסה לענות...
  כשהספק מסרב לתקן, בדרך כלל הוא אומר מה הסיבה. ובכן, מה הוא אמר? האם הוא טוען שאתה פשוט צריך לשחק קצת עם מכוון הטמפרטורה, כך שהיא תהיה פחות נמוכה?
  האם הוא אמר לך שהאויר הקר מגיע מהמקפיא ולכן אין לשים מוצרים בפתח היציאה של האוויר מהמקפיא?
  האם הוא אמר שהקפאה אינה תקלה אלא רק אם המקרר לא היה מקרר ?
  אולי הוא סתם לא ענה לך?
  ואולי הוא אמר שהאחריות על מערכת הקירור אינה כוללת אחריות על המדחס?
  בקיצור - על פי התשובה של הספק יש לבחור את דרך הפעולה.
  פנה אלי בפרטי ואעזור לך.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.