למה חברת ביטוח של צד ג' (שהוא אשם) דורשת עבר ביטוחי שלי - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • אור קנטור

  נשלח ע"יאור קנטור 13:38, 1 במאי 2013

  אחרי תאונה בין צד ג' לביני צד ג' אשם הודה בפני חברת הביטוח שלו והמשטרה שהוא אשם לאוטו שלי נגרם נזק של 9000 שקל חברת הביטוח של צד ג דורשת מסמכים בינהם גם עבר ביטוחי שלי בין השנים 2002 ל 2011 למה חברת הביטוח של צד ג' מעוניינת בעבר הביטוחי שלי האם כדי סתם למשוך זמן שלי בהתרוצצות בין חברות הביטוח שהייתי מבוטח ?? האם מותר להם לדרוש מסמכים אלו ?? למה חברת הביטוח צריכה אותם אם הלקוח שלהם הודה שהוא אשם כל המסמכים עם דוח שמאי עם חשבונית על סך 9000 שקל ???

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  21:13, 1 במאי 2013

  שלום אור

  חברת הביטוח מבקשת את העבר הביטוחי שלך על מנת לברר האם יש איזו קנוניה בינך לבין המבוטח שלה.

  מותר להם לדרוש את זה, אבל מותר לך לסרב להראות להם את זה.

  אם העבר שלך נקי, תשקול אם שווה לך לריב איתם על זה, אבל אם יש לך תביעות רבות, קח בחשבון שאם תראה להם את זה, הם עלולים להתחיל לעשות לך סרטים בטענה שהתאונה מבויימת, הנזק מופרז, ועוד כהנה וכהנה.

  בקיצור - אני לא הייתי נותן להם את המידע, אבל זכור שהמלחמה מולם לא עולה לי כסף, ולך היא תעלה אם תצטרך עורך דין...

  בהצלחה

  אמיר

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.