תביעת ביטוח במסגרת נטילת הלוואת משכנתא - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • עדי

  נשלח ע"יעדי 20:50, 29 במאי 2013

  האם יש צורך בעורך דין או שניתן לפנות ישירות לבנק במקרה פטירה של קרוב המשפחה?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  05:41, 30 במאי 2013

  שתי התשובות נכונות.
  אפשר לפנות לבד, אבל אתה עלול לעשות טעות שאחר כך תצטער עליה, ויעלה לך יותר כסף לתקן אותה.
  רוצה דוגמה? בבקשה: האם קרוב במשפחה נפטר ממחלה? אם כן - האם המחלה היתה קיימת בזמן הביטוח ? אם המחלה היתה קיימת - האם ידעתם שהיא קיימת ? האם היתה החרגה של המחלה בביטוח ? אם היתה - האם הבנק יידע אתכם על כך ? אם יידע - האם אמר לכם שאתם יכולים לפנות לאחרים על מנת לבטח את עצמכם ?
  וכן הלאה וכן הלאה.
  מצד שני - עורך דין עולה הרבה כסף...
  אני הייתי מציג את המקרה המלא בפני עו"ד שמבין בתחום, ועל פי תשובתו הראשונית הייתי פועל. ייתכן שאחרי בחינת החומר תראו שהמקרה אינו מעורר בעיה, ואז עלה לכם ייעוץ וזהו, וייתכן שתמצאו שכדאי להשקיע היום כדי שלא להצטער מחר.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.