אי קבלת פיצויים אחרי פסק דין - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • רינה

  נשלח ע"ירינה 09:28, 16 ביוני 2013

  שלום רב תבעתי את מעסיקתי לפיצויים וזכיתי במשפט השופט פסק על גובה הפיצוי והמעסיקה הפרטית מסרבת לשלם ואפילו לא הגיעה לבית המשפט פניתי להוצאה לפועל וגם הם לא עוזרים ודורשים כסף על כל פעולה מה עושים האם הביטוח לאומי צריך לשלם לי? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  23:57, 18 ביוני 2013

  הדרך החוקית היחידה היא ההוצאה לפועל. אמנם נכון, צריך להשקיע בפעולות, אבל כשהם יתפסו אותה היא תשלם גם על זה.
  הביטוח הלאומי ישלם לך רק אם המעסיקה שלך הפכה להיות פושטת רגל.
  בדרך כלל, אם מדובר בחוב גדול, שווה להשקיע ולתת את הטיפול לעורך דין שמתמחה בגביית חובות בהוצאה לפועל. הסיכויים שלו להוציא עבורך את הכסף גדולים יותר.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.