לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אודליה

הפניקס אובדן כושר עבודה

שלום רב ב 12/05 חליתי ולאחר 3 חודשים של ימי מחלה הגשתי באמצעות סוכן הביטוח תביעה לאובדן כושר עבודה ותביעה לפנסיית נכות. ב 01/09 חברת הביטוח אישרה שהיא קיבלה את כל המסמכים וכי אין טופס נוסף שהיא זקוקה לו ממני. בסוף ספטמבר התקבל אישור ממחלקת פנסיית נכות כי תביעתי התקבלה. ושולם לי ב 01/10. ממחלקת אובדן כושר עבודה הם טענו כי לא קיבלו את התיק הרפואי שלי וכי כעת הם פונים למכבי לקבלו. היום, לאחר המון טרטור וטלפונים הם טוענים כי עדיין לא קיבלו את התיק הרפואי אך הם שולחים אותי לבדיקת רופא מטעמם שכן הפ רוצים לוודא שלא סבלתי מהמחלה הזו קודם להקמת הפוליסה (לאחר חודשיים וחצי מיום הגשת התביעה). אין לי התנגדות שרופא מטעמם יבדוק, אך לא היה נכון מצדם שזה היה לפני חודש, חודשיים ולא כעת? בנוסף על פי בדיקה עם מכבי טוענת מכבי כי הפניקס לא פנו כלל לקבלת תיק רפואי. שאלותי: כמה זמן יש לחברת הביטוח לאשר או לדחות את התביעה מהיום שהגשתי את כל המסמכים? מדוע יד ימין ויד שמאל לא משתפות פעולה? אם רופא מטעמם בדק את המסמכים והחליט (כאשר פרוטוקול הועדה בידיי) זה לא מספק אותם? מה עושים כשחברת הביטוח נוהגת בחוסר תום לב? אודה מאוד לתשובתך

אמיר שושני

שלום אודליה, אם תעייני בפוליסה שלך, תראי שכתוב שם שחברת הביטוח מתחייבת לשלם לך את תגמולי הביטוח תוך 30 יום מיום שהומצאו לה כל המסמכים. המפקח על הביטוח אוסר על חברת הביטוח לשנות את התשובה הראשונית שנתנה לך, ולכן אם הם כתבו לך שכל המסמכים בידיהם, הרי צריכים להתחיל לשלם לך ביום 1/10/13. בפועל, למרבה הצער, קורים מקרים רבים כמו שלך, שהם פתאום נזכרים לבדוק עוד ועוד, אבל לרוב זה לא נמשך עוד פרק זמן משמעותי, כי גם הם יודעים שברגע שתפני לייעוץ משפטי, תוגש נגדם תביעה והם ישלמו ריבית גבוהה על האיחור. אני במקומך הייתי פונה אליהם בכתב, כותב להם שמאחר שהם אישרו שיש להם את כל המסמכים, אזי הם חייבים לשלם לך את תגמולי הביטוח החל מיום 1/10/13. תוסיפי שאם הם רוצים לבדוק הלאה, הם יכולים לבדוק כאוות נפשם, אבל צייני גם שלפי בדיקה שערכת במכבי, הם מעולם לא פנו אליה. תגידי להם שאם לא תקבלי את הכסף תוך פרק זמן קצר, תגישי נגדם תביעה. בהצלחה.

אודליה

תודה רבה עזרת לי מאוד!

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ביטוח ותביעות רכוש