נפילת עץ על רכב חונה בסערת דצמבר 2013. בירושליים. - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • מלכה

  נשלח ע"ימלכה 18:21, 16 בדצמבר 2013

  מי אחראי לפיצוי בגין נזק שנגרם למכונית שחנת במגרש חנייה בסערה שהתרחשה בשבוע האחרון. יש ביטוח מקיף. נוצר חור בגג המכונית.

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  18:27, 16 בדצמבר 2013

  שלום מלכה,
  הביטוח המקיף שיש לך לרכב הוא זה שישלם. לאחר מכן חברת הביטוח תנסה לתבוע את מי שהעץ היה באחריותו, בטענה שבגלל שהוא לא גזם את העץ לפני החורף, העץ נפל לך על המכונית וגרם לה לנזק. בדיוק, אגב, כפי שיתבעו אזרחים שונים את חברת החשמל, על נזקים שנגרמו להם כיון שחברת החשמל לא דאגה לגזום את העצים שנפלו בסופו של דבר על כבלי חשמל וקרעו אותם.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.